Wiadomości

28.01.2019

Dzień Ochrony Danych Osobowych

28 stycznia w całej Unii Europejskiej obchodzony jest Dzień Ochrony Danych Osobowych. Po raz trzynasty ten dzień obchodzony jest w Polsce, w wielu miejscach odbędą się wydarzenia mające na celu zwrócenie uwagi na potrzebę ochrony prywatności i danych osobowych.

Podobnie jak w latach ubiegłych liczne akcje odbędą się też w placówkach oświatowych uczestniczących w trwającej 9. edycji programu edukacyjnego UODO „Twoje dane – Twoja sprawa”. Wśród wielu inicjatyw, które szkoły zamierzają zrealizować na przełomie stycznia i lutego są m.in.: słuchowisko, gry miejsce, konkursy wiedzy, ale też wizyty w instytucjach publicznych.

Również społeczność akademicka inicjuje wydarzenia związane z obchodami Dania Ochrony Danych Osobowych. Dla przykładu Akademia WSB z Dąbrowy Górniczej pod patronatem Prezes UODO organizuje 1 lutego br. V Dzień Otwarty Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Jest to konferencja tematyczna połączona z promocją dobrych praktyk w zakresie ochrony danych osobowych.

System ochrony danych osobowych po wprowadzeniu reformy” to temat konferencji organizowanej 28 stycznia br. przez Urząd Ochrony Danych Osobowych. Konferencja jest głównym punktem tegorocznych obchodów 13. Dnia Ochrony Danych Osobowych. Zapraszamy na transmisję live z Konferencji.

Transmisja jest dostępna pod linkiem


uodo.gov.pl
wróć do listy wiadomości