Wiadomości

30.09.2020

Wyciek danych osobowych

Do dużego wycieku danych doszło na poznańskiej Wyższej Szkole Logistyki. Blisko 400 niepowołanych osób otrzymało dostęp do praktycznie wszystkich informacji o nowoprzyjętych studentach. Uczelnia starała się w miarę szybko naprawić błąd, ale nie jest w stanie kontrolować wszystkich konsekwencji tego zdarzenia. Ostrzega studentów przed próbami wzięcia na nich pożyczek, czy niechcianymi telefonami, SMS-ami i mailami.

Skutki zdarzenia są trudne do przewidzenia. W środę, 23 września, około godz. 10 pracownik dziekanatu Wyższej Szkoły Logistyki chciał zamieścić na internetowej platformie uczelni komunikat dotyczący przydziału do grup specjalnościowych i językowych. Tyle że zawierał on link do pliku zawierającego dane osobowe wszystkich studentów WSL zrekrutowanych w roku akademickim 2019/2020

Linki trafiły do 388 osób. Komunikat został usunięty, gdy pracownicy zrozumieli do jakiej pomyłki doszło. Wcześniej jednak skorzystali z opcji wysłania powiadomienia mailowego do wszystkich, do których miała trafić informacja o podziale na grupy. Istnieje więc duża szansa, że plik zdążyło pobrać wielu z nich.

https://gloswielkopolski.pl

wróć do listy wiadomości